22

Ibišević strijelac u pobjedi Herthe, Spahić odigrao čitav meč u porazu HSV-a

Današnjim utakmicama nastavljeno je drugo kolo Bundeslige, a strijelac u pobjedi Herthe je bio naš napadač Vedad Ibišević.

Hertha je gostovala kod Ingolstadta i slavila je s 2:0, a prvi gol na meču postigao je Ibišević. Vedad je u osmoj minuti iskoristio sjajnu asistenciju Japanca Haraguchija i zatresao mrežu domaćina. Japanac je bio asistent i kod drugog gola u 86. minuti, kada je Schieber, koji je u igru ušao u 79. minuti umjesto Ibiševića, zatresao Nylandovu mrežu.

Freiburg je golovima Philippa iz 54. i 85., te Petersena iz penala iz 88. minute nakon preokreta savladao Gladbach kod kuće sa 3:1. Gosti su poveli u 35. minuti preko Hazarda.

Darmstadt je u 90. minuti savladao Eintracht iz Frankfurta, a gol odluke postigao je Sirigu.

Bayer Leverkusen je također u posljednjim trenucima došao do pobjede nad Hamburgerom i to od 3:1. Gosti su poveli u 58. minuti preko Wooda, a potom je Pohjanpalo izjednačio u 79. minuti. Isti igrač je u prvoj i četvrtoj minuti sudijske nadoknade dao još dva gola za ubjedljivu pobjedu Bayera. Za goste je Emir Spahić odigrao čitav meč.

Susret bez pogodaka odigrali su Wolfsburg i Köln.