2

Evropska liga / Lyon u sjajnoj utakmici uvjerljivo pobijedio Romu, Džeko bez prave prilike za gol

Fudbaleri Lyona pobijedili su na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige ekipu Rome s rezultatom 4:2.

Sjajno prvo poluvrijeme otvorila je zadivljujuća odbrana golmana domaćih Lopesa kada je spriječio pokušaj Nainggolana s ivice šesnaesterca.

Ipak, tri minute kasnije Lyon dolazi u vodstvo. Rafael je dočekao centaršut iz slobodnjaka i dodao glavom do Diakhabyja koji bez greške šalje loptu u mrežu.

Mogao je Valbuena samo četiri minute kasnije udvostručiti prednost domaćih, ali je njegov udarac u ključnom trenutku izblokiran.

U dvadesetom minutu odbrana Lyona pravi katastrofalnu grešku, a poklon je iskoristio Salah i pogodio za izjednačenje.

Rimljani su prije odlaska na odmor i poveli kada je Fazio postigao gol glavom uz malo sreće.

Samo dvije minute u nastavku meča bile su dovoljne da Lyon izjednači. Tolisso je iskušao svoju sreću sa ivice šesnaesterca i preciznim udarcem postigao gol.

Francuzi su nastavili sa žestokim napadima što su krunisali novim golom u 74. minuti. Nevjerovatnu solo akciju potegao je Fekir i završio je preciznim udarcem, a golman Rome Alisson bio je bespomoćan.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, Lacazette je zakucao loptu pod prečku za solidnu prednost Lyona uoči revanša u Rimu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko zamijenjen je u 93. minuti utakmice.