Ligue 1
8

Lyon se ispromašivao, Nica odnijela puni plijen s teškog gostovanja

Ekipa Nice napravila je veliko iznenađenje u meču 4. kola francuske Ligue 1, a oni su kao gosti na Olympique Lyonnais stadionu porazili Lyon sa 1:0.

Domaći su bolje otvorili meč pa su preko Fekira i Mendyja imali velike prilike u 4. i 7. minuti, međutim nisu stigli do pogotoka, a novu veliku šansu propustio je Tousart u 14. minuti. Lyon je u prvom poluvremenu bio puno bolji protivnik, a novu šansu za vodstvo propustio je Fekir u 41. minuti kada Benitez brani njegov udarac.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu za Nicu imao je Boscagli, ali je s distance šutirao preko gola.

Nakon što u prvom poluvremenu nisu iskoristili veliki broj prilika, domaći igrači surovo su kažnjeni u 50. minuti. Allan Saint-Maximin silovito je šutirao, lopta je na putu prema golu pogodila jednog igrača, promijenila smjer i završila iza leđa domaćeg golmana.

Lyon je nakon toga bacio sve karte u napad, ali do kraja meča veliki broj prilika nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, pa su u četvrtom kolu doživjeli drugi poraz u ovoj sezoni.