Evropska liga
37

Lyon nakon preokreta slavio protiv Bešiktaša

Nogometaši Lyona pobijedili su na svom terenu u prvoj utakmici četvrtfinala Evropske lige ekipu Bešiktaša rezultatom 2:1.

Sjajno prvo poluvrijeme obilovalo je s mnogo prilika s obje strane, a jednu takvu iskoristili su gosti.

Babel je u 15. minuti primio dugu loptu u šesnaesterac, koju je poslao Talisca. Savladao je golmana i doveo Bešiktaš u vodstvo.

U nastavku je Lyon totalno krenuo ofanzivno, imali su inicijativu i stvorili bezbroj šansi.

Plod svega bio je izjednačujući gol šest minuta prije kraja meča. Odbijenu loptu pokupio je Tolisso i zakucao je u mrežu za 1:1.

Samo dvije minute kasnije Morel je sretno pogodio po sredini gola nakon kiksa gostujućeg golmana Fabrija te ujedno postavio i konačan rezultat utakmice.

Podsjetimo, početak susreta u Lyonu kasnio je skoro sat vremena zbog nereda prije nego što je sudija dao znak za početak utakmice.

Turski navijači bakljama su krenuli u obračun s domaćim pristalicama, koji su spas potražili bijegom na teren.