Serie A
6

Lulićev Lazio pregazio Sassuolo, Inter slavio u Beneventu golovima Brozovića

Nogometaši Lazija pobijedili su na Olimpicu u okviru 7. kola Serije A ekipu Sassuola rezultatom 6:1.

Gosti su prvi došli do vodstva kada je Berardi u 27. minuti pogodio iz penala, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio je Alberto.

De Vrij je u 56. minuti donio preokret na asistenciju Alberta, a sjajni španski napadač je već u sljedećem napadu postigao svoj drugi gol.

Potom je na scenu stupio odlični Parola s dva gola, dok je konačnih 6:1 postavio Immobile, golom iz penala.

Inače, nezaustavljivi Immobile je u posljednjih sedam nastupa za Lazio postigao čak 10 golova, a tek se za današnju utakmicu nije moglo reći da Rimljani pobjeđuju na njegovim krilima.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić je kao kapiten odigrao cijeli meč za pobjedničku ekipu.

Inter je slavio na gostovanju kod Beneventa rezultatom 2:1. Ovaj novi neuspjeh gotovo sigurno znači i otkaz treneru domaćih Baroniju, jer njegova ekipa nije osvojila niti jedan bod u Seriji A.

Heroj Interove pobjede bio je Brozović, koji je postigao dva gola, dok je strijelac za Benevento bio D'Alessandro.

Serie A, 7. kolo

Benevento - Inter 1:2 Chievo - Fiorentina 2:1 Lazio - Sassuolo 6:1 SPAL - Crotone 1:1 Torino - Verona 2:2