Tri gola razlike
0

Lulićev Lazio potopio Maribor i osigurao prvo mjesto u grupi

Maribor - Lazio (Foto: AFP)
U posljednjem kolu grupne faze u Evropskoj ligi večeras je odigrano 12 utakmica s početkom u 21.00 sati. Tim Senada Lulića Lazio imao je siguran prolaz u nokaut fazu, a večeras je uvjerljivo zadržao prvo mjesto u grupi J.

Prvi gol tim našeg reprezentativca postigao je u 16. minuti. Strijelac je bio Kozak kojem je asistirao Hernanes. Bilo je 0-1 za gostujući tim. U 32. minuti Lazio povećava vodstvo golom Radua koji pogodak postiže glavom. Do rezultata 3-0 Lazio je došao Floccarijevim golom.

Senad Lulić imao je sjajnu priliku kada je u 41. minuti šutirao prema golu, ali ne uspijeva povećati vodstvo svog tima.

U drugom poluvremenu Floccari daje još jedan gol. Bilo je to 0-4 za Lazio. U 84. minuti maribor smanjuje rezulta na 1-4. Strijelac je bio Tavares. Utakmica je okončana rezultatim 1-4 i Lazio je dobio tri boda.

Grupa G Genk – Basel 0:0 Sporting – Videoton (odgođeno)

Grupa H Inter - Neftchi 2:2 (Livaja 9, 54 – Sadygov 52, Canales 89) Partizan – Rubin 1:1 (Marković 53 – Rondon 59)

Grupa I Athletic Bilbao - Sparta P. 0:0 Lyon - Kiryat Shmona 2:0 (Sarr M-N. 15, Benzia 58)

Grupa J Maribor – Lazio 1:4 (Tavares 84 - Kozak 16, Radu 32, Floccari 38, 51) Tottenham – Panathinaikos 3:1 (Adebayor 29, Dempsey 76, Defoe 83 – Zeca 54)

Grupa K Bayer - Rosenborg 1:0 (Riedel 65) Rapid Beč – Metalist 1:0 (Alar 13)

Grupa L Twente – Helsingborg 1:3 (Tadić 74 - Đurđić 6, Bedoya 22, Sorum 67) Levante – Hannover 2:2 (Angel 50, Iborra 90 – Stind 18, Ya Konan 26)