15

Lulić sa kapitenskom trakom predvodio Lazio u teškom porazu

Piše: A. D.
Senad Lulić na večerašnjoj utakmici protiv Juventusa (Foto: EPA)
Stara dama nije imala milosti za Lazio na večerašnjem gostovanju na stadionu Olimpicu. Predvođeni odličnim Pogbom i Tevezom Torinezi su ostvarili deseti trijumf sezone što je bilo dovoljno za ostanak na liderskoj poziciji Serije A.

Konačan rezultat meča glasio je 3:0 u korist gostiju koji su u vodstvo došli nakon 24 minute igre. Strijelac za 1:0 bio je Paul Pogba. Isti igrač nešto kasnije sjajnim udarcem pogodio je okvir domaćeg gola.

U desetom minutu nastavka Tevez je matirao Marchettija za 2:0, da bi do kraja svojim drugim pogotkom sudbinu domaćina zapečatio Pogba. U posljednjih 20 minuta Juventus je igrao sa deset igrača pošto je isključen Padoin.

Senad Lulić na drugoj strani odigrao je svih 90 minuta zaradivši i javnu opomenu. Vrijedno spomena je i to da je Lulić na večerašnjoj utakmici nosio kapitensku traku u timu Lazija.