Serie A
5

Lulić "pocrvenio" u porazu Lazija od Intera

Nogometaši Intera pobijedili su u Rimu u okviru 37. kola Serije A ekipu Lazija rezultatom 3:1.

Trener Nebeskoplavih Inzaghi želio je večeras navijače nagraditi pobjedom za pomoć tokom sezone, a ekipa iz Milana bila je u katastrofalnoj formi te su u Rim stigli bez kapitena i glavnog golgetera Icardija.

Loše je krenulo po Inter jer je u 18. minuti Keita pogodio s bijele tačke. Ipak, Andreolli je na asistenciju Perišića izjednačio u 31. minuti.

Veliki preokret ekipe iz Milana dogodio se šest minuta kasnije kada je Hoedt postigao autogol.

U nastavku je viđena izuzetno gruba igra domaće ekipe pa je u 66. minuti Keita zaradio drugi žuti karton te je morao ranije pod tuš.

Sve to kažnjava Eder golom u 73. minuti, koji je tako postavio konačnih 1:3.

Pred kraj utakmice još jedno isključenje za domaće. Ovaj put drugi žuti karton zaradio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić pa je Lazio utakmicu okončao sa samo devet igrača.

Inter je s novom pobjedom preskočio Fiorentinu i sada je sedmoplasirana ekipa Serije A, dok je Lazio ostao na četvrtoj poziciji.