6

Lulić izborio penal u remiju Lazija, Zukanović "pocrvenio" u porazu Sampdorije

(Foto: EPA)
Torino slavio u gostima protiv Atalante (Foto: EPA)
Fiorentina je na svom Artemio Franchiju propustila šansu da ostane na vrhu tabele pošto je u 13. kolu Serie A remizirala sa Empolijem. Lulićev Lazio je podijelio bodove sa Palermom, dok je Zukanovićeva Sampdorija poražena od Udinesea.

Fiorentina je bila u velikim problemima protiv Empolija iako su u utakmicu ušli kao favoriti sa nizom od tri vezane pobjede. Nakon pola sata igre gosti su vodili sa 2:0. Livaja je pogodio u 18. minuti, a devet minuta nakon njega u strijelce se upisao i Buchel.

Interesantno, Fiorentini je ovo drugi put da prime dva gola u prvom poluvremenu u ovoj sezoni, dok u preostalih 11 mečeva nikako nisu primali gol u prvom dijelu utakmice.

U drugom dijelu trener Fiorentine Paulo Sousa sa klupe je uveo Kalinića i Bernardeschija. Obojica su donijeli svježinu u igru Fiorentine, a Kalinić je vrlo brzo postigao dva pogotka za izjednačenje. U 56. minuti asisitirao mu je Alonso, dok je u 61. minuti asistenciju upisao Babacar.

Do kraja utakmice Kalinić je mogao i do hattricka, ali je u 78. minuti pogodio prečku i tako ostao na devet pogodaka u Seriji A ove sezone. Kalinić zajedno sa Ederom iz Sampdorije zauzima drugo mjesto na listi strijelaca iza Higuaina koji ima 10 postignutih golova.

Lazio je na stadionu Olimpico odigrao neriješeno sa Palermom (1:1) koji je u 21. minuti stigao vodstva preko Goldanige. Domaći tim je izjednačio u 69. minuti golom Candreve iz penala kojeg je izborio Senad Lulić.

Bh. reprezentativac Ervin Zukanović dobio je crveni karton u gostujućem porazu Sampdorije od Udinesea (1:0). Zukanović je "pocrvenio" u 90. minuti susreta, a jedini gol na utakmici postigao je Badu u 34. minuti.

Torino je golom Bova u 52. minuti slavio u gostima protiv Atalante, dok je Chievo golovima Inglesea i Meggiorinija u 8. i 14. minuti sa 2:1 savladao Carpi.

Genoa je na domaćem terenu savladala Sassuolo sa 2:1. Već u prvom dijelu vidjeli smo dva crvena kartona. Genoa je nastavila bez Perottija, a Sasssuolo bez Berardija. Obojica su isključena u 42. minuti.

Rncon je doveo domaćina u vodstvo u 51. minuti. Gosti su izjednačili u 93. minuti preko Acerbija i kada se činilo da će meč zavšriti neriješeno, Pavoletti je donio pobjedu Genovi u 95. minuti.

Raspored 13. kola Serie A:

Juventus - Milan 1:0 (Dybala) Bologna - Roma 2:2 (Masina, Destro - Pjanić, Džeko) Verona - Napoli 0:2 (Insigne, Higuain) Atalanta - Torino 0:1 (Bovo) Carpi - Chievo 1:2 (Gamberini autogol - Inglese, Meggiorini) Fiorentina - Empoli 2:2 (Kalinić dva puta - Livaja, Buchel) Genoa - Sassuolo 2:1 (Rincon, Pavoletti - Acerbi) Lazio - Palermo 1:1 (Candreva - Goldaniga) Udinese - Sampdoria 1:0 (Badu)