0

Lukaku briljirao i prekinuo crni niz Intera, Džeko pobjedu odgledao s klupe

E. B.
Romelu Lukaku slavi jedan od dva pogotka protiv Empolija (Foto: Inter)
Nogometaši Intera su pobijedili Empoli u gostima u susretu 31. kola italijanske Serie A rezultatom 3:0, a prvo ime susreta bio je fenomenalni Romelu Lukaku.

Inter je bio bolji tokom većeg dijela susreta i na kraju je zasluženo upisao pobjedu kojom je prekinuo niz od čak pet utakmica bez trijumfa.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a Inter je odmah na startu drugog dijela susreta poveo. Marcelo Brozović je asistirao, a Romelu Lukaku slabijom, desnom nogom, precizno pogađa sa ivice kaznenog prostora za vodstvo Nerazzurra rezultatom 1:0.

[TWITTER]1650103079285534722[/TWITTER]

Inter je nastavio s napadima, a u 69. minuti Stefan de Vrij nije imao sreće kada je šutirao glavom, ali je pogodio samo prečku.

Sve dileme oko pobjednika susreta su riješene u 76. minuti kada je Lukaku postigao drugi pogodak na susretu.

[TWITTER]1650109477801058305[/TWITTER]

Hakan Calhanoglu ga je uposlio na lijevoj strani kaznenog prostora protivnika, a Belgijanac je ljevicom silovito šutirao i zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Konačnih 3:0 je postigao rezervista Lautaro Martinez u 88. minuti. Lukaku je poveo kontru i asistirao Argentincu koji je realizovao zicer za konačnih 3:0.