Sudija koristio VAR
46

Luka Modrić u prvom kolu La Lige dobio direktan crveni karton

Veznjak Real Madrida Luka Modrić dobio je direktan crveni karton u prvom kolu španske La Lige na gostovanju kod Celte Vigo nakon neopreznog starta u drugom poluvremenu.

Sudija Fernandes pokazao je Hrvatu direktan crveni karton nakon jednog prekršaja iz 54. minute, a iako je u početku pokazao samo žuti karton, nakon dodatnog pregledavanja VAR-a odlučio je isključiti ovog veznjaka iz igre.

[TWITTER]1162762884314624000[/TWITTER]

Korisnici društvenih mreža podijeljeni su kada je u pitanju ovaj prekršaj i mnogi od njih smatraju da Modrić nije imao namjeru povrijediti protivnika, ali sudija Fernandes mislio je drugačije i pokazao je crveni karton Hrvatu.

U trenutku kada je Modrić dobio crveni karton, Real je imao vodstvo od 1:0 zahvaljujući golu Benzeme, a samo pet minuta nakon što su ostali s igračem manje, Kross je sjajnim pogotkom postigao i drugi gol za Real Madrid.