Kup Turske
53

Ludnica na Bosforu: Bešiktaš i Fenerbahče remizirali u meču s četiri gola i tri isključenja

Nogometaši Bešiktaša i Fenerbahčea danas su na Vodafone Parku remizirali 2:2 u prvoj utakmici polufinala Kupa Turske pa će putnik u finale biti poznat nakon revanš meča.

Negredo je na asistenciju Talisca doveo domaće u vodstvo u 14. minuti, ali je slavlje domaćih trajalo svega tri minute budući da je Soldado iskoristio dodavanje Topala i izjednačio rezultat.

Minut prije odlaska na odmor Potuk je zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru, ali to nije spriječilo Fenerbahče da preokrene rezultat. Strijelac u drugoj minuti sudijske nadoknade bio je Ozbayrakli.

Već na otvaranju drugog poluvremena novi crveni karton. Nakon naguravanja i opšteg haosa isključen je Quaresma, koji je u igru ušao samo šest minuta ranije.

Treće isključenje na današnjoj utakmici dobio je golman Fenerbahčea Demirel, koji je u 77. minuti zaradio drugi žuti karton zbog prigovora.

Pet minuta kasnije Talisca postavlja konačnih 2:2.