Premiership
261

Liverpool u derbiju srušio Tottenham za prvo mjesto i stopostotni učinak

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Wembleyu u okviru petog kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 2:1.

Redsi su tako nastavili igrati u sjajnoj formi na početku sezoni, dok je Tottenham upao u krizu budući da im je ovo drugi vezani poraz nakon startne tri pobjede.

Već u prvoj minuti Liverpool je preko Manea postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda, dok je sredinom prvog poluvremena Vorm sjajno odbranio udarac Salaha.

Uzvratili su Spursi sedam minuta kasnije. Eriksen je odlično pucao iz slobodnog udarca, ali je Alisson lijepo odbranio.

Šest minuta prije odlaska na odmor Redsi su poveli. Wijnaldum je bio najbži na odbijenoj lopti i pospremio je glavom pod prečku za 0:1 i veliko slavlje gostujućih navijača.

Već na otvaranju drugog poluvremena domaći su mogli do izjednačenja, ali je Lucas pogodio stativu.

Kazna je uslijedila tri minute kasnije. Sane je prvo pogodio stativu, a odbijenu loptu pokupio je Firmino i zakucao u mrežu za 0:2.

Mogao je Liverpool do kraja meča doći i do uvjerljivije pobjede, a najbliži golu bio je Mane, kojem je golman sjajno odbranio udarac s ivice šesnaesterca, dok je konačnih 1:2 postavio Lamela u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Liverpool je s današnjom pobjedom zadrđao prvo mjesto sa svih pet pobjeda iz pet utakmica, dok je Tottenham na petoj poziciji.