Engleska Premier liga
0

Liverpool startao kiksom, Bolton pobjedom

Nogometaši Boltona ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu u dosad završenih pet utakmica otvarajućeg kola nove premierligaške sezone. Slavili su Wanderersi kod novog Premierligaša QPR-a u Londonu 4-0.

Osim Boltona, do pobjede je prvog dana nove sezone u Engleskoj došao još samo Wolverhampton pobijedivši kod Blackburna 2-1.

Razočaravajuće je u novu sezonu ušao Liverpool, koji je na svom Anfieldu remizirao sa Sunderlandom 1-1.

Krenuli su Dalglishevi izabranici furiozno u utakmicu. Luis Suarez je u šestoj minuti promašio 11-erac, da bi u 12. na asistenciju škotskog pojačanja iz Blackpoola Charlieja Adama doveo domaće u 1-0 vodstvo. Kako je utakmica odmicala, Liverpool je sve više tonuo, premda je Stewart Downing u prvom poluvremenu nakon lijepog soloprodora uzdrmao gredu. U 57. je minuti 26-godišnji švedski veznjak gostiju Sebastian Larsson lijepim polumakazicama "probušio" Pepea Reinu postavivši konačan rezultat.