Premiership
34

Liverpool savladao Wolvese, VAR u centru pažnje na Anfieldu

E. B.
Liverpool je u 20. kolu engleskog Premiershipa pobijedio Wolverhampton rezultatom 1:0.
Domaćin je na Anfieldu napao od prve minute, a nakon nekoliko Salahovih promašaja u 42. minuti Patriciova mreža se zatresla.

Van Dijk je sa centra poslao dugu loptu u kazneni prostor, Lallana je asistirao Maneu koji pogađa za 1:0.

Prilikom postizanja pogotka bile su dvije sumnjive situacije, a VAR je procijenio da Van Dijk i Lallana nisu dirali loptu rukom, te je pogodak priznat.

U 45+3'. minuti susreta i Alisson je morao po loptu u svoju mrežu, no pogodak Neta je poništen zbog milimetarskog ofsajda nakon intervencije VAR-a.

U drugom poluvremenu nije bilo većih prilika. Liverpool je kontrolisao igru i upisao je 18. pobjedu u Premiershipu.