Allianz Arena
348

Liverpool razbio Bayern u Minhenu i zakazao finale Audi Cupa protiv Atletica

(Foto: EPA)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Allianz Areni u Minhenu u polufinalu Audi Cupa domaću ekipu Bayerna rezultatom 3:0 i tako se plasirali u finale ovog renomiranog turnira.

Već u sedmoj minuti utakmice Mane je nakon sjajne akcije na asistenciju Firmina doveo Redse u vodstvo.

Bolju igru u prvom poluvremenu Englezi su krunisali još jednim golom, a strijelac je bio ljetno pojačanje Salah, koji se dobro snašao pokupivši odbijenu loptu.

Iako su mnogi očekivali totalnu ofanzivu domaćina Audi Cupa u nastavku utakmice, ona je izostala, a Liverpool je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio.

Konačnih 0:3 i potpuni debakl Bayerna rutinski je postavio Sturridge šest minuta prije kraja utakmice.

Liverpool će tako u finalu igrati protiv madridskog Atletica, koji je ranije danas u drugom polufinalu savladao Napoli rezultatom 2:1.