Premiership
40

Liverpool pregazio West Ham, Begovićev Bournemouth remizirao s Newcastleom

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 28. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 4:1.

Redsi su u prvom poluvremenu dominirali, stvorili veliki broj prilika, a pritisak je urodio plodom nakon pola sata igre kada je Can pogodio na asistenciju Salaha.

Egipatski ofanzivac se potom i sam upisao u listu strijelaca iskoristivši dodavanje Oxlande-Chamberlaina, a već u 57. bilo je 3:0 nakog gola Firmina.

Počasni gol za goste postigao je Antonio dvije minute kasnije, a konačnih 4:1 postavlja Mane u 77. minuti.

Bournemouth je remizirao 2:2 s Newcastleom na Vitalityju, a gol domaćih 90 minuta branio je bh. reprezentativni golman Asmir Begović.

Rezultati:

Bournemouth - Newcastle 2:2 Brighton - Swansea 4:1 Burnley - Southampton 1:1 Liverpool - West Ham 4:1 WBA - Huddersfield 1:2 Watford - Everton 1:0