0

Liverpool i Chelsea u polufinalu Lige prvaka

Sarajevo-x.com
Nogometaši Liverpoola i Chelsea prvi su polufinalisti Lige prvaka. Liverpool je u engleskom derbiju na Anfieldu savladao Arsenal sa 4:2, te sa ukupnih 5:3 prošao u polufinale.

Prvi u vodstvo došli su gosti iz Londona golom Diabyja u 13. minuti. Poravnao je Hyypia u 30., a za preokret se pobrinuo španski reprezentativac Torres u 69. minuti.

Arsenal je do izjednačenja došao u 84. minuti preko Adebayora, a zasluge za taj pogodak pripadaju Walcottu, koji je pretrčao cijeli teren i uposlio Togoanca. No, minutu kasnije Liverpool je iz jedanaesterca golom Gerarda ponovo došao u vodstvo, a konačnih 4:2 postavio je Babel u 90. minuti.

Liverpool će u polufinalu igrati protiv još jednog londonskog kluba, Chelsea, koji je u četvrtfinalu na Stanford Bridgeu pobijedio Fenerbahče sa 2:0, te stigao zaostatak od 1:2 iz prvog meča u Istanbulu.

Chelsea je došao u vodsvo golom Ballacka u 4. minuti, a konačan rezultat 2:0 postavio je Lampard u 87. minuti.

Rezultati četvrtfinala: Liverpool - Arsenal 4:2 (ukupno 5:3) Chelsea - Fenerbahče 2:0 (3:2)

Preostala dva četvrtfinalna susreta na rasporedu su u srijedu, a sastaju se: Barcelona - Schalke (prvi susret 1:0) Manchester - AS Roma (2:0).