67

Tok utakmice / Liverpool - Atletico Madrid 2:3; PSG - Borussia Dortmund 2:0

F. Z.
Liverpool - Atletico Madrid (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Liverpoola večeras su na svom terenu dočekali Atletico Madrid, dok je PSG ugostio Borussiju Dormtund u revanš susretima osmine finala Lige prvaka.
23:31 - KRAJ utakmice na Anfieldu. Atletico Madrid se pridružio PSG-u, Leipzigu i Atalanti u četvrtfinalu Lige prvaka.

120' - GOOOOOOOOOOL! Alvaro Morata je dokrajčio Liverpool večeras.

119' - Prvi žuti kartoni na utakmici u 119. minuti susreta za Alexander-Arnolda i Moratu.

115' - Bliži se kraj utakmice na Anfieldu, pao je i intenzitet igre. Atletico Madrid je pred vratima četvrtfinala Lige prvaka.

110' - Deset minuta do kraja susreta na Anfieldu. Prvak Evrope pred oproštajem od Lige prvaka.

108' - Atletico se povukao na svoju polovinu, uspješno se brane Jorgandžije.

106' - Počeo je drugi produžetak na Anfiedlu. Liverpoolu trebaju dva pogotka za plasman u četvrtfinale.

23:12 - Kraj prvog produžetka na Anfieldu.

105' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Novi pogodak Llorentea. Atletico Madrid je pred vratima četvrtfinala. Redsi moraju postići dva pogotka.

100' - Salah je sada pokušao, ostaje 2:1 za Liverpool na Anfieldu.

97' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Llorente je pogodio za Atletico Madrid. Adrian je pogriješio, lopta je došla do Joao Felixa, a on pronalazi Llorentea koji trese mrežu Redsa.

94' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Firmino je strijelac, Liverpool vodi 2:0. Šutirao je Brazilac glavom, lopta se odbila od stativu, a Firmino je pospremio u mrežu.

92' - Nastavilo se u istom ritmu u Liverpoolu. Nova šansa pred golom Oblaka. Ostaje 1:0 za Redse.

91' - Počeli su produžeci na Anfieldu.

95' - Završena je utakmica u Parizu. PSG je treći učesnik četvrtfinala Lige prvaka, nakon Atalante i Leipziga.

92' (Liverpool - Atletico Madrid) - Poništen je pogodak Atletico Madrida zbog ofsajda. Igrat će se produžeci u Liverpoolu.

90' - Pet minuta nadoknade u Parizu, dvije u Liverpoolu.

88' (PSG - Borussia Dortmund) - Emre Can je dobio crveni karton u Parizu nakon sukoba s Neymarom.

88' (Liverpool - Atletico Madrid) Redaju se prilike pred golom Oblaka, Jorgandžije se brane svim raspoloživim snagama.

87' (Liverpool - Atletico Madrid) Sjajan prodor Salaha, ali je šutirao preko prečke. Ostaje i dalje 1:0 za Liverpool na Anfieldu.

85' (Liverpool - Atletico Madrid) - Nova intervencija Oblaka nakon centaršuta Wijnalduma. Liverpool pokušava doći do drugog gola i izbjeći produžetke. Pokušao je i Mane makazicama, ali preko prečke Oblakovog gola.

81' (Liverpool - Atletico Madrid) Novi pokušaj Robertsona, ovaj put odlazi preko prečke gola Atletico Madrida.

77' (PSG - Borussia Dortmund) Izblokiran pokušaj Brandta, Borussija traži pogodak za produžetak.

75' - Ušli smo u posljednjih 15 minuta. Uskoro ćemo saznati ko će se pridružiti Atalanti i Leipzigu među osam najboljih ekipa Starog kontinenta.

71' - Dvadesetak minuta do kraja utakmica u Parizu i Liverpoolu. Redsi i Jorgandžije idu prema produžetku, Borussiji treba pogodak za dodatnih 30 minuta.

69' (Liverpool - Atletico Madrid) -Nastavljaju se napadi Liverpoola. Još jednom je odbranio Oblak. Veliki pritisak Redsa na Anfieldu.

67' (Liverpool - Atletico Madrid) - Velika prilika za Liverpool. Pokušao je Salah, a nakon što se lopta odbila Robertson je šutirao glavom i pogodio prečku.

64' (PSG - Borussia Dortmund) Kylian Mbappe je na terenu umjesto Sarabije.

60' (Liverpool - Atletico Madrid) - Novi pokušaj domaćih i nova sjajna intervencija Oblaka.

55' (PSG - Borussia Dortmund)- Sjajan udarac Di Marije iz slobodnog udarca, ali je siguran Burki.

54' (Liverpool - Atletico Madrid) - Novi pokušaj Chamberlaina i nova odbrana Oblaka. Liverpool traži pogodak za četvrtfinale.

48'(Liverpool - Atletico Madrid) - Salah je šutirao iskosa sa desne strane, ali je siguran bio Oblak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Livrepoolu i Parizu.

21:49 - Kraj prvog poluvremena u Parizu i Liverpoolu.

45' (PSG - Borussia Dortmund) - GOOOOOOOOL! Bernat je pogodio za dva gola prednosti PSG-a u Parizu.

44' (Liverpool - Atletico Madrid) GOOOOOOOOOOL! Wijnaldum je pogodio za vodstvo Liverpoola. Nakon centaršuta Chamberlaina Holanđanin je pogodio glavom s desetak metara od gola Oblaka.

42' - Bliži se kraj prvog poluvremena. Ako ostanu ovi rezultati Atalanti i Leipzigu pridružit će se PSG i Atletico Madrid.

36' (Liverpool - Atletico Madrid) - Sjajna intervencija Oblaka. Firmino je zakasnio nakon centaršuta, a Slovenac sjajno odbranio.

34' (Liverpool - Atletico Madrid) - Salah je uposlio Manea, ali udarac Senegalca bez problema brani golman gostiju.

32' - PSG sada ima rezultat koji ga vodi u četvrtfinale zbog postignutog gola u gostima. U Liverpoolu u posljednjih nekoliko minuta gosti imaju blagu inicijativu.

28 - (PSG - Borussia Dortmund) GOOOOOOOL! Neymar je doveo PSG u vodstvo u Parizu. Di Maria je centrirao, a Brazilac šutirao glavom i zatresao mrežu ekipe iz Dortmunda.

25' -(PSG - Borussia Dortmund) Nakon 25 minuta igre u Liverpoolu i Parizu nema golova. Mreže još uvijek miruju. Veliku priliku imao je Edinson Cavani da dovede PSG u vodstvo, ali je ostalo 0:0. Odbranio je njegov pokušaj Burki.

20 - (PSG - Borussia Dortmund) U Parizu i dalje 0:0, priliku je pred golom domaćih imao Sancho.

18' - (Liverpool - Atletico Madrid) Priliku je nakon kornera imao Atletico Madrid, ali je udarac Felipea glavom završio pored gola.

15' - (Liverpool - Atletico Madrid) Novi pokušaj Liverpoola, Alex Oxlade-Chamberlain je šutirao, a sjajno je intervenisao Jan Oblak.

10'(Liverpool - Atletico Madrid) - Pokušao je Mohamed Salah u Liverpoolu, ali je šutirao preko gola Atletico Madrida.

5'- Mreže miruju u Parizu i Liverpoolu nakon prvih pet minuta igre.

1'- (Liverpool - Atletico Madrid) Diego Costa je zaprijetio već u 15. sekundi. Ostaje 0:0 na Anfieldu.

1' - Počele su utakmice u Liverpoolu i Parizu.

20:57 - (Liverpool - Atletico Madrid) Jurgen Klopp poštuje instrukcije UEFA-e i nije se želio pozdraviti s navijačima priliko izlaska na teren.

20:53 - (PSG - Borussia Dortmund) Navijači PSG-a nalaze se ispred stadiona Park prinčeva.

20:51 - (PSG - Borussia Dortmund) Neprepoznatljiva atmosfera u Parizu na utakmici Lige prvaka. Utakmica je zatvorena za navijače zbog straha od širenja koronavirusa.
20:47 - Plasman u četvrtfinale Lige prvaka već su izborili Atalanta i Leipzig. Ekipa iz Bergama bila je bolja od Valencija ukupnim rezultatom 8:4, dok su Nijemci u dvomeču savladali Tottenham ukupnim rezultatom 4:0.

20:42 (PSG - Borussia Dortmund) - Kylian Mbappe koji je prethodnih dana imao jaku upalu grla ostao je na klupi za rezervne igrače, baš kao i Argentinac Mauro Icardi.

20:38 (Liverpool - Atletico Madrid) - Klopp u ovom susretu ne može računati na golmana Alissona, što će sigurno biti veliki problem za njega jer je ovaj brazilski golman od velike važnosti za Redse.

20:37 (PSG - Borussia Dortmund) - Treneri PSG-a i Borussije Dortmund odabrali su početne sastave:

PSG: Navas, Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat, Di Maria, Paredes, Gueye, Neymar, Cavani, Sarabia.

Borussia Dortmund: Burki, Zagadou, Piszczek, Hummels, Hakimi, Can, Witsel, Guerreiro, Hazard, Haaland, Sancho.

20:35 (Liverpool - Atletico Madrid) - Treneri dvije ekipe odlučili su se za sljedeće sastave:

Liverpool: Adrián; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain; Salah, Mané i Firmino.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Savić, Felipe, Lodi; Koke, Partey, Saúl, Correa; Félix i Costa.

20:34 - Duel na stadionu Park prinčeva igrat će se pred praznim tribinama zbog straha od širenja koronavirusa.

20:32 - Prva utakmica između Atletico Madrida i Liverpoola u Madridu završena je trijumfom Jorgandžija rezultatom 1:0, dok je Borussija u Dortmundu savladala PSG rezultatom 2:1.

20:30 - Dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmica osmine finala Lige prvaka između Liverpoola i Atletico Madrida, te PSG-a i Borussije Dortmund.