Premiership
14

Lingard spasio United senzacionalnog poraza, Watford preokretom pobijedio Leicester

Nogometaši Manchester Uniteda i Burnleya podijeli su bodove u okviru 20. kola Premiershipa odigravši neriješeno 2:2.

Šok na Old Traffordu uslijedio je već u trećoj minuti utakmice kada je Barnes doveo goste u vodstvo.

Mogao je Burnley samo devet minuta kasnije do drugog gola, ali je Arfield pogodio prečku, dok je prvu priliku za United propustio Pogba u 21. minuti.

Defour je fantastičnim golom iz slobodnog udarca udvostručio prednost gostiju, a do odlaska na odmor domaći su zaprijetili preko Rashforda, Ibrahimovića i Pogbe, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku je Mourinho bacio sve karte u napad, a već u šestoj minuti nastavka Pope je sjajno odbranio udarac Lingarda iz dobre pozicije.

Međutim, gotovo u sljedećem napadu rezervista Lingard postiže sjajan gol petom nakon asistencije Younga.

United je do kraja meča jalovo napadao, a najbolju priliku propustio je Pogba iz slobodnog udarca.

I kada su svi očekivali veliku i šokantnu pobjedu Burnleya, u sudijskoj nadoknadi sjajni Lingard je iskoristio gužvu u šesnaestercu i postavio konačnih 2:2.

Watford je na svom Vicarage Roadu savladao Leicester rezultatom 2:1. Gosti su prvi došli u vodstvo kada je Mahrez pogodio na asistenciju Albrightona, ali su domaći izjednačili preko Wague u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Konačnih 2:1 postavio je Doucoure u 65. minuti.

WBA i Everton podijelili su bodove The Hawthornsu odigravši utakmicu bez pogodaka.