Le Championnat
0

Lille povećao prednost na vrhu

Nogometaši Lillea savladali su u 29. kolu francuskog Le Championnata Caen s 3-1 i tako barem privremeno na vrhu tabele prvim pratiteljima Marseilleu i Rennesu pobjegli na sedam bodova prednosti.

Aurelien Chedjou, Eden Hazard i Moussa Sow zabili su za 16. ovosezonsku pobjedu Lillea, dok je utješni gol za goste iz Caena pet minuta prije kraja postigao Youssef El Arabi. Senegalskom napadaču Sowu bio je to 20. ovosezonski gol za Lille i njime je dodatno učvrstio svoje vodstvo na listi najboljih strijelaca. Drugoplasirani Kevin Gameiro (Lorient) zabio je četiri gola manje.

Čak tri utakmice 29. kola završile su bez golova, pa su tako bodove podijelili Nancy i Bordeaux, PSG i Lorient, te Rennes i Auxerre. Jedinu gostujuću pobjedu kola, svoju šestu ukupno ovosezonsku, ostvario je Monaco kod Arlesa s 2-0, dok je Sochaux s 2-1 kod kuće bio bolji od Bresta golom Browna Ideyea iz prve minute sudijske nadoknade.

Le Championnat, 29. kolo:

Arles – Monaco 0-2 (Moukandjo 29, Xhu-Young 66) Lille – Caen 3-1 (Chedjou 30, Hazard 61, Sow 73 / El Arabi 85) Nancy – Bordeaux 0-0 PSG – Lorient 0-0 Rennes – Auxerre 0-0 Sochaux – Brest 2-1 (Boudebouz 7-11m, Ideye 90+1 / Grougi 62-11m)