0

Ligue 1: Monaco sve sigurniji na drugom mjestu, Angers posustaje

U 27. kolu Ligue 1 Monaco je kao domaćin rezultatom 3:1 slavio protiv Troyesa i učvrstio se na drugom mjestu tabele.

Junak pobjede bio je Carillo koji je pogodio u 25. i 37. minuti. Gosti su smanjili na 2:1 u 80. minuti preko Gueyea, a konačnih 3:1 postavio je rezervista Mbappe u 93. minuti.

Monaco je ovom pobjedom upisao četvrtu utakmicu bez poraza u ligi pri čemu su zabilježili učinak od tri pobjede i jednog remija.

Četvrti uzastopni poraz i veliki pad na tabeli doživio je Angers koji je na svom terenu rezultatom 3:2 poražen od Montpelliera.

Sve je bilo jasno nakon prvih 45 minuta kada su gosti golovima Berigauda (2.), Yatabarea (7.) i Camare (34.) stigli do prednosti od 3:0. Angers je golom Bouka Moutoua vratio tračak nade, a konačnih 3:2 postavio je Karanović u 92. minuti.

Lorient je na domaćem terenu rezultatom 4:3 savladao Guingamp, dok su Touluse i Ajaccio podijelili bodove (1:1).