Sjajni Argentinac
95

Liga prvaka proglasila Messijevu majstoriju za najljepši gol sedmice

Messi u akciji (Foto: EPA-EFE)
Najljepši pogodak sedmice u Ligi prvaka postigao je argentinski ofanzivac Lionel Messi, objavljeno je na zvanično Twitter stranici najjačeg nogometnog klupskog takmičenja.

Messi je predvodio Barcelonu u 3:0 pobjedi na Camp Nou protiv Manchester Uniteda, s kojom su Katalonci potvrdili prolazak u polufinale gdje će igrati protiv Liverpoola.

Pogodak iz 16. minute kada se sjajnim driblingom oslobodio na desnoj strani, a potom preciznim udarcem savladao De Geu je gol koji je dobio ovosedmičnu nagradu.

Podsjetimo, četiri minute kasnije Messi je postigao još jedan pogodak, a konačni rezultat postavio je Coutinho u 61. minuti.

Argentinac je i najbolji strijelac Lige prvaka ove sezone s 10 golova i najveći favorit za osvajanje ovogodišnje Zlatne lopte.

Inače, za Barcelonu je ove sezone u svim takmičenjima odigrao 42 utakmice, postigao 45 golova i upisao 21 asistenciju.