0

Liga prvaka: Poraz Milana kod kuće

Andres Mendoza strijelac gola u Milanu
Sinoć su odigrane preostale utakmice 3. kola Lige prvaka, a najznačajnija je sigurno pobjeda belgijskog Bruggea nad evropskim prvakom Milanom.

Stuttgart je na svom Gottlieb-Daimler stadionu ugostio grčki Panathinaikos i ispratio ga sa dva gola u mreži.

U drugom meču grupe E, Manchester Utd. je kao gost savladao Glasgow Rangers, golom P. Nevillea.

Utakmicu punu preokreta odigrali su Marseille i Porto. Domaći su poveli u 24. min ali se gosti ne predaju i u nastavku postižu čak tri gola. Marseille do kraja uspjeva postići još samo jedan pogodak za konačnih 2:3.

Prvak Srbije i Crne Gore, ekipa Partizana, izbjegla je "kanonadu" na Bernabeu, izgubivši od kraljevskog kluba rezultatom 1:0. Madridski sastav sada ima stopostotni učinak, tri kola - tri pobjede.

I u Londonu je bilo preokreta, pa je tako prvo poluvrijeme Lazio rješio u svoju korist, a domaći Chelsea se razigrava u drugom i postiže dva gola.

Češka Sparta je na svom terenu pobijedila turski Besiktas sa 2:1 i grupu G učinila najneizvjesniom.

Pobjedonosni gol za Ajax u pobjedi nad Celtom postigao je naš "nesuđeni" Bosanac Zlatan Ibrahimović.

A za večerašnje spektakularno iznenađenje pobrinuo se Club Brugge, koji je usred Milana, pobijedio prvaka Evrope, sa 0:1.

Grupa E: Gl. Rangers-Man.United 0:1 Stuttgart-Panathinaikos 2:0

Grupa F: Marseille-Porto 2:3

R.Madrid-Partizan 1:0

Grupa G: Chelsea-Lazio 2:1 Sparta-Besiktas 2:1

Grupa H: Ajax-Celta 1:0 Milan-Cl.Brugge 0:1