3

Liga prvaka: Poraz Lazija kod kuće; Partizan - Real neriješeno

U utorak su odigrane prve utakmice 4. kola UEFA-ine Lige prvaka. Izdvajamo poraz Lazija kod kuće te remi Reala i Partizana u Beogradu. Vrijedne pobjede su ostvarili Stuttgart i AC Milan.

Manchester United je rutinski «odradio» Glasgow Rangerse sa 3:0 i tako nastavio mrtvu utrku za prvaka grupe E sa Stuttgartom.

Spomenuti Stuttgart, je napravio majstoriju u Atini, kada je poslije gola domaćina Panathinaikosa u 60. minuti, preokrenuo rezultat, postigavši čak tri gola u 10 minuta.

Partizan i Real su podijelili bodove odigravši "mršavih" 0:0 pred prepunim stadionom u Beogradu. Real je još uvijek siguran na vrhu grupe F, kao i Partizan na dnu sa dva boda.

Porto je kući savladao Maseille sa 1:0 i tako postao jedini konkurent Realu za prvaka grupe.

Isti rezultat je bio i u utakmici Besiktas-Sparta, čime se domaći klub popeo na drugo mjesto grupe G.

U drugom meču grupe G, Chelsea je protutnjao Rimom savladavši Lazio sa 4:0!

Celta i Ajax su odigrali zanimljivu utakmicu sa mnogo golova gdje je domaćin slavio rezultatom 3:2.

U ovom kolu Milan je uzvratio Club Brugge-u istom mjerom, pobjedivši ga pred njegovom publikom sa 1:0.