0

Liga prvaka: Pobjedom nad Barcelonom Milan osigurao drugi krug

NINA
U utakmici trećeg kola Lige prvaka, u okviru grupe F, Milan je na svom terenu pobijedio Barcelonu rezultatom 1:0 i tako se sa stopostotnim učinkom učvrstio na prvom mjestu te grupe.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Ukrajinac Andrej Ševčenko u 31. minuti susreta. Naime, Cafu je centrirao, golman Vasquz krenuo pa stao, a Ukrajinac je nadvisio Bellettija i glavom spustio loptu u mrežu.

Ozljedama osakaćena katalonska ekipa (Giuly, Gerard, Edmilson, Motta, Gabri i Sylvinhoi) u prvome dijelu nije briljirala, ali je i u tom razdoblju mogla do pogotka - pogotovo Larsson u 18. minuti, ali je Didu spasila stativa.

Kako je vrijeme prolazilo, 'Barca' je sve više napadala, a u posljednjih 15 minuta igra se u potpunosti preselila pred gol domaćina. U drugom poluvremenu Barcelona opet nije imala sreće jer je udarac razigranog Ronaldinha zaustavila prečka.