0

Liga prvaka: Liverpool posljednji četvrtfinalist

FENA
U uzvratnom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Inter je u Milanu pred 80,000 gledatelja pobijedio domaći Inter s minimalnih 1:0 (prvu utakmicu Liverpool je dobio rezultatom 2:0). Jedini gola na utakmici postigao je Fernando Torres u 64. minuti.

Inter je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je Nicolasa Burdissa dobio drugi žuti karton.

Trener Intera Roberto Mancini nakon utakmice najavio je svoj odlazak na kraju sezone: "Preostala dva i pol mjeseca bit će mi zadnja na klupi Intera. Već sam to rekao svojim igračima i mislim da je u redu da to sada svima objavim. Tu sam odluku donije ranije. Ona nema nikakve veze s večerašnjim porazom".

Pored Liverpoola u četvrtfinale su se ranije plasirala još tri engleska kluba Arsenal, Chelsea i Manchester United, zatim španjolska Barcelona, turski Fenerbahče, talijanska Roma i njemački Schalke.

Izvlačenje parova četvrtfinala obavit će se u petak u sjedištu UEFA-e. Ždrijeb će biti potpuno otvoren. Prve utakmice četvrtfinala igrat će se 1. i 2. travnja, a uzvrati sedam dana kasnije.