0

Liga prvaka: Lewandowski - Real Madrid 4:1

(Foto: AFP)
Kako sada stvari stoje, španski klubovi se neće plasirati u finale Lige prvaka. Nakon što je Bayern u utorak navečer sa 4:0 "potopio" Barcelonu u prvoj polufinalnoj utakmici, ni Real Madrid nije prošao mnogo bolje kod Borussije iz Dortmunda. Slavili su Nijemci i u srijedu navečer sa fantastičnih 4:1.

Već u osmoj minuti Robert Lewandowski je zatresao mrežu Madriđana, a asistirao mu je Mario Gotze. Činilo se da se Real neće predati tako lako kada je u 43. minuti Cristiano Ronaldo izjednačio na 1:1. Međutim, u drugom poluvremenu je uslijedio debakl gostiju.

U nastavku drugog poluvremana Lewandowski ponovo pogađa za 2:1, a samo pet minuta kasnije postiže i svoj treći gol.

Četvrtim golom Lewandowskog Real je definitivno bio na koljenima. U 66. minuti heroj večerašnjeg susreta izveo je najstrožiju kaznu i tako postavio rezultat na konačnih 4:1.

Liga prvaka, polufinale (prva utakmica):

Borussia Dortmund - Real Madrid 4:1 (Lewandowski 8', 50', 55' i 66', C. Ronaldo 43')