25

Liga prvaka: Barcelona trijumfom na Parku prinčeva odškrinula vrata polufinala

Fudbaleri Barcelone napravili su odličan posao porazivši PSG rezultatom 3:1 u prvoj od dvije četvrtfinalne utakmice dvaju klubova.

Na prvo uzbuđenje na Parku prinčeva čekalo se osam minuta kada se pred golom Barcelone spetljao Pastore. Šest minuta kasnije uzvratio je Messi, a lopta je nakon njegovog udarca lijevom nogom završila na stativi domaćeg gola.

U 18. minuti Messi je odigrao zadnji pas za Neymara koji je rutinski iz trka loptu poslao u suprotni ugao gola PSG-a za 0:1.

U finišu prvog poluvremena bezuspješno je prijetio Cavani.

U nastavku susreta gosti dolaze do drugog pogotka. Igrala se 67. minuta kada je Sirigua matirao Luis Suarez. Sjajni Urugvajac pogodio je nakon solo prodora po desnoj strani.

U 79. minuti Suarez postiže pogodak za 0:3, da bi konačnih 1:3 u 82. minuti postavio Van der Wiel.