0

Liga prvaka, 2. pretkolo: "Sedmica" Elfsborga, Celtic uvjerljiv u Belfastu

U srijedu su odigrane preostale prve utakmice 2. pretkola Lige prvaka, a najbolji su posao napravili nogometaši Elfsborga.

Švedski su prvaci pred svojim navijačima deklasirali latvijsku Daugavu s čak 7-1 i nema nikakve sumnje da su već izborili 3. pretkolo. Zanimljivo, nakon prvog je poluvremena bilo samo 1-0 za Elfsborg, ali u nastavku su se Šveđani raspucali i došli do uvjerljivog trijumfa.

Očekivano su dobar posao napravili i nogometaši Celtica koji su slavili na gostovanju kod sjevernoirskog prvaka Cliftonvillea s 3-0. Strijelci su bili Mikael Lustig, Giorgos Samaras i James Forrest. Beogradski Partizan je odigrao samo 1-1 u gostima kod armenskog Širaka, a srpski se predstavnik spasio u trećoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Vladimira Volkova.

Bugarski Ludogorec, izgubio je u Bratislavi od Slovana s 2-1. Slovački je prvak gubio sve do 87. minute, a onda je u samoj završnici izvukao pobjedu zahvaljujući dvama pogocima Juraja Halenara.

Liga prvaka, 2. pretkolo (prve utakmice):

Širak - Partizan 1-1 (Hakobjan 48 / Volkov 90+3) HJK Helsinki - Kalju 0-0 Neftçi - Skënderbeu 0-0 Sligo - Molde 0-1 (Chima 42)

Elfsborg - Daugava 7-1 (Rohden 21, 62, Sokolovs 48-ag, Nilsson 61, Bangura 68, Claesson 89, Holmen 90+2 / Babatunde 78) Slovan - Ludogorec 2-1 (Halenar 87, 90+3 - 11m / Mäntylä 65) TNS - Legia 1-3 (Fraughan 11 / Kucharczyk 47, Saganowski 57, Kosecki 74) Györ - Maccabi 0-2 (Itzhaki 76, Alberman 90+4) Cliftonville - Celtic 0-3 (Lustig 25, Samaras 31, Forrest 84)