271

Liefering savladao Wien, Prevljak upisao hat-trick i asistenciju

Smail Prevljak
U 17. kolu austrijske Erste Lige Liefering je kao gost pobijedio ekipu Wiena rezultatom 5:1. Mladi bh. reprezentativac Smail Prevljak je postigao hat-trick i upisao jednu asistenciju.

Liefering je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 2. minuti kada je pogodio Atanga na asistenciju Luana. Već u 12. minuti je bilo 2:0, a strijelac je bio Prevljak iz jedanaesterca.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Prevljak se našao u ulozi asistenta, a ovog puta je mrežu Wiena pogodio Hwang za 3:0.

U drugom poluvremenu je Liefering nastavio dominirati, kao i naš Prevljak. U 69. minuti je postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Mladi bh. reprezentativac je hat-trick kompletirao u 75. minuti poslije brzo izvedenog prekida. Oba puta mu je asistirao Osmani.

Domaći su utješni gol postigli u 91. minuti, pa je Liefering na kraju pobijedio i više nego zasluženo rezultatom 5:1. Trenutno je na četvrtom mjestu na tabeli sa 28 osvojenih bodova. Wien je posljednji sa samo pet bodova.