komentara
0

dijeljenja
Lider poražen kod Montpelliera Foto: AP
Nogometaši Lillea, vodeće ekipe francuskog prvenstva, poraženi su na gostovanju kod Montpelliera 1-0 u sklopu 24. kola.
Prvi je to poraz za Lille od 1. decembra prošle godine kada su izgubili na gostovanju kod Sportinga u Evropskoj ligi (0-1), a prvi poraz u Le Championnatu od 24. oktobra prošle godine, kada ih je savladao Marseille (1-3).

Jedini gol na susretu zabio je Younes Belhanda u 84. minuti susreta nakon asistencije Souleymanea Camare.

U drugoj odigranoj od ukupno tri previđene utakmice nedjeljnog programa 24. kola PSG je slavio na gostovanju kod Nice 3-0. Ludovic Giuly, Guillaume Hoarau i Sylvain Armand zabili su za 11. ovosezonsku pobjedu pariškog sastava, a valja reći da je Nica od 79. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Drisse Diakitea.