Primera
0

Levante preskočio Real i izjednačio se s Barcom

Nogometaši Levantea nastavljaju s odličnim igrama na startu nove sezone u Primeri. U nedjelju, u utakmici 5. kola, su na svom terenu pobijedili Espanyol s 3-1.

Time je Levante skočio na diobu drugog mjesta na tabeli, te zajedno s Barcelonom i Sevillom ima 11 bodova. Imaju i bod više od madridskog Reala. Vatrena je bila ta utakmica koju su gosti završili s dva igrača manje. Pocrvenjeli su, i to direktno, Mass u 58, te Pandiani u 81. minuti. Inače, Levante je dva od tri pogotka zabio s bijele tačke. Suarez je bio precizan u 14. i 58. minuti, dok je tačku na i stavio Barkero u 76. minuti.

Mallorca je na svom terenu, u prijepodnevnom terminu, savladala Real Sociedad 2-1, dok su Granada i Osasuna podijelili bodove u utakmici s jednim golom na obje strane.

Primera, 5. kolo:

Mallorca - Real Sociedad 2-1 (Victor 20, Castro 50 / Agirretxe 15) Levante - Espanyol 3-1 (Suarez 14-11m, 58-11m, Barkero 76 / Moreno 72) Granada - Osasuna 1-1 (Rico 64 / Garcia 29) Sporting Gijon - Racing Santander (kasnije) Zaragoza - Malaga (kasnije)

Redoslijed: 1. Betis 12, 2. Barcelona 11, 3. Levante 11, 4. Sevilla 11, 5. Real Madrid 10...