Kup Francuske
241

Lendrić postigao hat-trick u pobjedi Lensa protiv Noeux Minesa

Bivši napadač Željezničara Ivan Lendrić postigao je hat-trick u pobjedi njegovog Lensa u meču Kupa Francuske protiv Noeux Minesa rezultatom 5:0.

Lendrić se već duže vrijeme ne nalazi u planovima trenera Erica Sikore, a podsjećamo da je u nedavnom prijateljskom meču za rezervni tim Lensa postigao dva pogotka.

Lens je u meču protiv Noeux Minesa u vodstvo stigao već u 6. minuti kada Lendrić postiže gol za 1:0, da bi s dva pogotka u 22. i 37. minuti već u prvom poluvremenu kompletirao hat-trick.

Do kraja susreta Lens je postigao još dva gola, a strijelci su bili Ephestion u 59. minuti i Gomel, koji je u 86. minuti postavio konačni 5:0.

S obzirom na odličnu formu koju pokazuje u posljednje vrijeme, Lendrić bi već u sljedećem meču koji se igra za deset dana protiv Niorta mogao biti u prvom timu Lensa, gdje je zadnji nastup upisao još u augustu.