Premiership
0

Leicester u uzbudljivom susretu savladao Newcastle u gostima

Leicester je u veoma uzbudljivom susretu savladao Newcastle u gostima rezultatom 3:2 u 16. kolu engleskog Premiershipa.

Newcastle je poveo već u 4. minuti susreta. Gayle je prošao po lijevoj strani i asistirao Joseluu kojem nije bilo teško matirati Schmeichela za 1:0.

Leicester je do izjednačenja stigao u 20. minuti kada je Mahrez sa 20-ak metara postigao prelijep pogodak za 1:1.

Lisice su do preokreta stigle nakon tačno sat vremena igre. Albrighton je lijepo dodao loptu Grayu koji postiže eurogol.

Newcastle je do novog pogotka stigao u 73. minuti. Nakon kornera i velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Gaylea koji je šutirao sa 15 metara iskosa sa desne strane. Lopta je pogodila Maguirea i završila je u Schmeichelovoj mreži za 2:2.

Ipak, gosti su u finišu utakmice stigli do pobjede. Nakon kontranapada u 85. minuti Vardy je uposlio Okazakija, Japanac se namještao na šut, Perez mu je uletio klizeći i poslao loptu u vlastitu mrežu.