1

Le Championnat: Monaco dobio Guingamp i prati PSG u stopu

Nogometaši Monaca i dalje prate jaki ritam prvaka Le Championnata Paris St. Germaina, pa su tako slavili i u 18. kolu.

Pobijedio je Monaco na gostujućem terenu Guingamp 2-0, makar četvrtu utakmicu zaredom nije igrao prvi strijelac i najbolji igrač Radamael Falcao. Njegov sunarodnjak James Rodriguez je podijelio dvije asistencije, a strijelci su u prvom poluvremenu bili Anthony Martial (4.) i Layvin Kurzawa (42.).

Iznenađenje je domaći poraz četvrtoplasiranog Nantesa od Toulousea 2-1. Svi su pogoci pali u nastavku, a Nantes je lovio zaostatak 2-0, ali je uspio preko Djilobodjija tek doći do počasnog pogotka.

U samoj završnici, u 90. minuti, je Reims pogotkom Ayite došao do bod kod Eviana (1-1), dok je sva tri Lorient uzeo kod Ajaccioa (2-1).

Posljednjeplasirani Sochaux nikako da izađe iz krize, pa je tako izgubio i 1-0 kod Nice. Bio je to šesti poraz Sochauxa u posljednjih sedam utakmica.

Le Championnat, 18. kolo:

Ajaccio - Lorient 1-2 (Arrache 44 / Aboubakar 39, Aliadiere 73) Evian - Reims 1-1 (Mensah 74 / Ayite 90)

Guingamp - Monaco 0-2 (Martial 4, Kurzawa 42) Nantes - Toulouse 1-2 (Djilobodji 82 / Didot 55, Akpa Akpro 71) Nica - Sochaux 1-0 (Bautheac 24) Rennes - PSG 1-3 (Alessandrini 67 / Thiago Motta 19, Ibrahimović 52-11m, Cavani 90+1)

Redoslijed: 1. PSG 43, 2. Monaco 41, 3. Lille 36 (-1), 4. Nantes 29, 5. Marseille 27 (-1), 6. Bordeaux 27 (-1)...