Le Championnat: Marseilleu pobjeda poslije mjesec i po dana

komentara
1

dijeljenja
Le Championnat: Marseilleu pobjeda poslije mjesec i po dana Foto: AFP/Arhiv
Nogometaši Marseillea ostvarili su pobjedu u 13. kolu francuskog Le Championnata. Na svom Velodromeu Marseille je pobijedio Sochaux s 2-1.
Bila je to Marseilleu prva pobjeda u prvenstvu poslije serije od tri poraza i jednog remija. Posljednji je put Marseille slavio prije mjesec i po dana, a svakako treba napomenuti da u toj crnoj seriji stoje i tri poraza u grupi Lige prvaka.

Do kraja negativne serije Marseille je došao na sretan način. U 83. minuti je dosuđen penal za domaćina, a udarac je realizirao Andre-Pierre Gignac koji je u igru ušao tri minute ranije. Inače, Marseille je vodio golom iz 4. minute kada je strijelac bio sve bolji 20-godišnjak Florian Thauvin. Izjednačio je Mayuka u 60.

U ranije odigranom susretu Nantes je pregazio Bordeaux u gostima s 3-0, te je dospio sve do četvrtog mjesta na tabeli. Golove su za treće gostujuće slavlje "kanarinaca" dali Bessat, Djilabodji i Đorđević.