9

Lazio slavio protiv Fiorentine, Palermo pobijedio Genou, novi nastupi Lulića i Jajala

U 17. kolu Serije A Lazio je na svom Olimpicu rezultatom 3:1 pobijedio Fiorentinu.

Golove za Lazio postigli su Keita (23'), Biglia (45+4' penal) i Radu (90'), dok je jedini gol za goste postigao Zarate u 64. minuti. Fiorentina je u 48. minuti promašila penal koji je izveo Iličić.

Svih 90 minuta na terenu u dresu Lazija odigrao je bh. reprezentativac Senad Lulić kojem je ovo bio 16. nastup u Seriji A ove sezone, a do sada je postigao dva gola i upisao tri asistencije.

Sedam golova viđeno je u pobjedi Palerma nad Genoom (4:3). Golove za domaći tim postigli su Simeone (4' i 57') i Ninković (65'), dok su strijelci za Palermo bili Quaison (42'), Goldaniga (69'), Rispoli (88') i Trajkovski (90'). Crveni karton za Genou u 93. minuti dobio je Perin.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo igrao je do 74. minute za Palermo što je njegov 10. meč u ovoj sezoni Serije A pri čemu je upisao po jedan gol i asistenciju.