205

Lazio se ne šali: Nebeskoplavi savladali Inter i preskočili ga na tabeli Serie A

F. Z.
Ciro Immobile (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Lazija dočekali su večeras u 24. kolu italijanske Serije A direktnog rivala za Scudetto milanski Inter, a domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Prvu priliku na susretu imali su nogometaši Lazija. Fantastično je s više od 20 metara šutirao Milinković-Savić, ali je njegov pokušaj zaustavila prečka gola Padellija. Gosti su prijetili u 19. minuti susreta, a pokušao je Lukaku, ali je Strakosha sjajno intervenisao.

Bivši nogometaš Lazija Candreva bio je u prilici u 44. minuti susreta, a nakon što je Strakosha odbio loptu mrežu je zatresao Young za vodstvo Intera nakon prvih 45 minuta susreta rezultatom 1:0.

Nakon samo tri minute igre u nastavku Lazio je dobio priliku da izjednači. De Vrij je skrivio jedanaesterac, a u 50. minuti Immobile je donio izjednačenje svojoj ekipi. Pobjedu Laziju donio je Milinković-Savić pogotkom u 69. minuti susreta. Srbijanski nogometaš najbolje se snašao nakon gužve u šesnaestercu i matirao je Padellija.

Senad Lulić nije igrao za domaće zbog povrede.

Lazio je sada drugi na tabeli Serije A s 56 osvojenih bodova, dva više od Intera i jednim manje od lidera Juvenutsa.