Kup Italije
2

Lazio sačuvao prednost iz prvog meča i preko Rome ušao u finale

Lazio se večeras plasirao u finale Kupa Italije iako je poražen od Rome rezultatom 3:2 u uzvratnom susretu polufinala.

U prvom susretu slavio je Lazio rezultatom 2:0 i večeras im je za prolaz u finale bio dovoljan i minimalan poraz.

Lazio je poveo u 37. minuti kada se u gužvi pred golom Rome najbolje snašao Milinković-Savić. Roma je izjednačila u 43. minuti kada je El Shaarawy pogodio Strakoshin gol.

Sve nade Vučice su potopljene u 56. minuti kada je Immobile nakon kontranapada izašao sam na Alissona i rutinski ga matirao za 2:1. Na 2:2 izjednačio je Salah u 66. minuti meča nakon što mu se lopta odbila od stative nakon šuta El Shaarawyja, a konačnih 3:2 za Romu postavio je isti igrač svojim drugim pogotkom u 90. minuti susreta.

Edin Džeko na jednoj i Senad Lulić na drugoj strani su igrali svih 90 minuta, a Džeko je u 3. minuti propustio veliku šansu da dovede Romu u vodstvo kada je iz peterca promašio čitav gol.

Drugo polufinale sutra od 20:45 sati igraju Napoli i Juventus, a ekipa iz Torina brani prednost od 3:1 iz prvog susreta.