Senadu Luliću 90 minuta
4

Lazio prvi polufinalista Talijanskog kupa

Nogometaši Lazija prvi su polufinalisti Talijanskog kupa. U četvrtfinalu su na svome Olimpicu pobijedili Cataniju s 3-0.

Dobru formu iz Serije A, u kojoj drži drugo mjesto, Lazio je prenio i na Talijanski kup, rutinski odradivši posao protiv gostiju sa Sicilije. U 30. je minuti Stefan Radu iskoristio nabacivanje Lorika Cane iz kornera i glavom doveo rimski klub u vodstvo.

Rumunskom igraču je to tek drugi pogodak u dresu Lazija čiji je član od 2008. godine.

U nastavku je dva puta sjajan posao obavio dvojac Sergio Flocari - Hernanes. Talijanski je napadač najprije u 61. minuti, a potom i u sudijskoj nadoknadi odlično proigrao brazilskog veznjaka koji je u oba navrata smjestio loptu u mrežu.

U srijedu će u Torinu o drugom polufinalistu odlučivati Juventus i Milan, a sljedeće sedmice na rasporedu su i susreti Inter - Bologna, te Fiorentina - Roma.

Bh. reprezentativac Senad Lulić je u ekipi Lazija odigrao svih devedeset minuta susreta.