Serie A
0

Lazio preokretom u završnici do tri boda

Nastavljena je talijanska nogometna Serie A, a drugoplasirani Lazio je na domaćem terenu došao do pobjede protiv Cagliarija od 2-1, iako su gosti do završne faze ogleda vodili 1-0.

Iako je Lazio bio bolji, te je u prvom poluvremenu pogodio prečku, a u nastavku stativu, prvi su do gola došli gosti. Sau je u 62. minuti lukavo opalio s vrha šesnaesterca u suprotni kut i time doveo Lazio u nezgodnu situaciju.

Međutim, prvo je Konko spretno reagirao nakon kornera u 79. minuti i izjednačio, a utakmica je odlučena sedam minuta kasnije pomalo diskutabilnim jedanaestercem. Nakon što je Klose neuspješno lobao golmana gostiju Agazzija, ovaj ga je srušio, a sudac je pokazao na penal i crveni karton Agazziju.

Nakon jakih prosvjeda gostiju Candreva je bio miran pri udarcu s bijele tačke i postavio konačnih 2-1. Lazio je tako barem privremeno došao na pet bodova manje od prvog Juventusa.

U drugom subotnjem ogledu nije bilo pogodaka između Catanije i Torina. Domaćin je, inače, igrao s igračem manje još od 13. minute kada je isključen Lodi.