Lazio preokretom do pobjede protiv Udinesea, Lulić "asistirao" Lazzariju

19.1.2014. u 14:20
13
6
13

U 20. kolu talijanske Serije A sastali su se Udinese i Lazio, a pobijedili su Rimljani rezultatom 3:2.
Domaći su poveli rano, već u 8. minuti, kada je jedanaesterac u gol pretvorio Di Natale. Taj rezultat se zadržao do 62. minute, nakon čega je na 1:1 izjednačio Candreva, također golom iz jedanaesterca. Treba reći da je Lazio igrao od 54. minute nakon što je isključen Onazi.

U 68. minuti novo vodstvo Udineseu je prelijepim golom donio Agyemang-Badu.

Igrala se 82. minuta kada je Lazio stigao do novog izjednačenja i to autogolom Lazzarija, koji je ubacio loptu u svoj gol nakon centaršuta bh. reprezentativca Senada Lulića. Golu je pridonio i golman Brkić koji je loše boksovao loptu.

Potpuni preokret se dogodio u 90. minuti kada je pobjedu Lazialima donio Hernanes.

U ekipi Rimljana je cijelu utakmicu odigrao naš Lulić, koji je u 72. minuti dobio žuti karton.

Lazio je trenutno na 7. mjestu na tabeli sa 27 bodova, dok je Udinese na 15. poziciji sa 20 bodova.