Serie A
0

Lazio pobjedom ponovo četvrti

Na četvrto mjesto tabele vratili su se nogometaši Lazija 2-0 pobjedom ostvarenom protiv Palerma na Olimpijskom stadionu, u posljednjoj utakmici 28. kola talijanskog prvenstva.

Serse Cosmi, novi trener Palerma, nije u kratkom vremenu provedenom na klupi uspio izbrisati neugodan trag 7-0 domaćeg poraza koji je timu u prošlom kolu nanio Udinese.

Sve najvažnije dogodilo se već do 18. minute do koje je Giuseppe Sculli stigao dva puta matirati Salvatorea Sirigu. Oba pogotka potpomogao je sam golman Palerma, prvi u sedmoj minuti lošim ispucavanjem nakon kojega je uslijedila brza kontra, a drugi lošim izlaskom na ubačenu loptu u svoj kazneni prostor.

Zanimljivo, Palermov predsjednik Maurizio Zamparini nedavno se požalio da mu golman "ne bi izašao s gol-crte niti da dobije nogom u stražnjicu". Jedan od rijetkih takvih Sirigu je u nedjelju platio vađenjem lopte iz mreže.

Palermu je poraz bio četvrti uzastopni.

Serie A, 28. kolo:

Lazio - Palermo 2-0 (Sculli 7, 18) Sampdoria - Cesena 2-3 (Volta 83, Maccarone 90-11m / Parolo 43, Giaccherini 47, 48) Inter - Genoa 5-2 (Pazzini 50, Eto'o 51, 57, Pandev 71, Nagamoto 84 / Palacio 40, Boselli 90) Bologna - Cagliari 2-2 (Di Vaio 29 - 11m, Ramirez 90 / Cossu 59, Ragatzu 81) Chievo - Parma 0-0 Fiorentina - Catania 3-0 (Mutu 21, 24, Gilardino 60) Napoli - Brescia 0-0 Udinese - Bari 1-0 (Di Natale 76 - 11m)

1.  Milan		28	18	7	3	50-20	+30	61

2.  Inter 28	17	5	6	54-31	+23	56

3.  Napoli		28	16	5	7	41-25	+16	53

4.  Lazio		28	15	6	7	35-23	+12	51

5.  Udinese 28	15	5	8	50-30	+20	50

6.  Roma		28	13	7	8	43-39	+4	46

7.  Juventus		28	11	8	9	41-35	+6	41

8.  Palermo		28	12	4	12	44-45	-1	40