Serie A
0

Dva pogotka Di Natalea, opet pobjeda Udinesea

U poslijepodnevnom nedjeljnom terminu 25. kola talijanske Serije A odigrano je sedam utakmica, koje su ipak predigra za ono što će se dogoditi navečer, a to je veliki derbi Juventusa i Intera.

Od završenih utakmica posebnu pažnju privlači nova pobjeda Udinesea. S 3-0 su prošli gostovanje kod Cesene i sada su već na petom mjestu tabele. Niti borba za jedno od prva četiri mjesta koja iduće sezone vode u Ligu prvaka za Udinese više nije nemoguća misija. Već mjesecima je Udinese u odličnoj formi, a i ovom prilikom je zablistao 33-godišnji Antonio di Natale. Postigao je dva od tri pogotka, te time nastavlja vjerno pratiti Edinsona Cavanija na vrhu liste strijelaca. Urugvajac je dosad zabio 20 puta, a neuništivi Di Natale dva manje.

Do važne pobjede u gostima je došao i Lazio, koji tako drži korak s najboljima na tabeli. Pobijedili su kod Brescije 2-0 i barem privremeno su preskočili Inter i došli na treće mjesto. I za Lazio i za Udinese je ovo bila peta pobjeda u gostima ove sezone, a za Rimljane su strijelci bili Urugvajac Gonzalez i Čeh Kozak.

Tome se vjerojatno nisu nadali, no sa Sicilije se kući nogometaši Fiorentine vraćaju s tri boda. Pobijedili su Palermo 4-2 makar su dvadeset minuta prije kraja bili u zaostatku 2-1. No, pogocima Camporesea, pa autogolom Bova, te potom Montoliva su gosti uzeli tri boda koja će im mnogo značiti u bijegu s dna tabele.

Francesco Lodi do ove nedjelje nije postigao niti jedan pogodak u sezoni, ali je zato unutar samo šest minuta zabio dva Lecceu. Catanija je u 80. minuti na domaćem terenu gubila 2-1, ali se tada ukazao Lodi, te je pogocima u 80. i 85. minuti donio tri boda svojoj ekipi.

Serie A, 25. kolo:

Bari - Genoa 0-0 Brescia - Lazio 0-2 (Gonzalez 17, Kozak 58)

Cagliari - Chievo 4-1 (Conti 19, Canini 29, Nene 43, 71 / Thereau 84) Catania - Lecce 3-2 (Silvestre 45, Lodi 80, 85 / Jeda 56, Munari 61) Cesena - Udinese 0-3 (Di Natale 41, 75, Inler 70) Sampdoria - Bologna 3-1 (Palombo 8, Gastaldello 11, Maccarone 15 / Paponi 65) Palermo - Fiorentina 2-4 (Pastore 7, Nocerino 48 / Gilardino 36, Camporese 70, Bovo 78-ag, Montolivo 88)