4

Lazio pobijedio Sampdoriju, Lulić odigrao cijelu utakmicu

Piše: D. B.
Sampdoria je u 36. kolu talijanske Serije A ugostila ekipu Lazija. Tim iz Rima je upisao pobjedu rezultatom 1:0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imao je Lazio u 31. minuti preko Felipea Andersona, ali je odbrana Lazija uspjela otkloniti opasnost. U narednoj minuti je na drugoj strani zaprijetio Roberto Soriano, nakon čijeg je udarca lopta završila nekoliko centimetara pored lijeve stative.

Igrala se 43. minuta kada je Lorenzo De Silvestri asistirao Pedru Obiangu, koji je na kraju bio neprecizan. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

U nastavku utakmice prvu šansu za gol imala je Sampdoria preko Samuela Eto'oa, koji je poslije solo akcije šutirao pored desne stative Lazijevog gola.

Kazna je stigla u 54. minuti nakon kornera za Lazio, a ubačaj je u gol pretvorio Santiago Gantiletti. Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika, a mreže su mirovale.

Gantilettijev gol je bio dovoljan za nova tri boda Laziala.

Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je cijelu utakmicu za Lazio, koji je drugi na tabeli sa 66 bodova. Sampdoria je šesta sa 54 boda.