Serie A, 8. kolo
0

Lazio kiksao protiv Catanije, Roma poražena kod Genoe

Piše: N. J.
Nogometaši Lazija kiksali su na domaćem terenu protiv Siene, dok je Roma poražena kod Genoe u 8. kolu italijanskog prvenstva. Lulić je odigrao čitavu utakmicu za nebesko-plave, dok u redovima "Vučice" zbog povrede nije bilo Pjanića.

Lazio je došao u vodstvo u 17. minuti golom Klosea, a gosti su do izjednačenja i boda stigli u 63. minuti, pogotkom Bergessija. Lulić je zaradio žuti karton u 20. minuti.

Genoa je povela protiv Rome preko Jankovića u 38. minuti, a Rimljani su stigli do poravnanja u 82. kad je pogodio Borini. Ipak, Kucka u 89. minuti donosi domaćima novo vodstvo i vrijednu pobjedu, 2:1.

Valja izdvojiti gostujuću pobjedu Bologne kod Chieva (0:1), te visok poraz Parme u duelu sa Milanom (4:1).

Rezultati 8. kola:

Milan - Parma 4:1 Atalanta - Inter 1:1 Cesena - Cagliari 1:1 Chievo - Bologna 0:1

Genoa - Roma 2:1 Lazio - Catania 1:1 Napoli - Udinese 2:0 Novara - Siena 1:1

Poredak: Juventus 16, Udinese 15, Lazio 15, Napoli 14, Milan 14, Cagliari 13...