Premier liga
6

VIDEO / Lampard srušio Everton

Frank Lampard
Nogometaši Evertona upisali su prvi poraz na domaćem travnjaku u desetom ovosezonskom ogledu pred svojim navijačima. Chelsea je u utakmici 20. kola slavio u Liverpoolu 2-1...

Tri boda i pobjedu Chelseaju je osigurao Frank Lampard, legendarni igrač kluba sa Stamford Bridgea, o kojem se u posljednje vrijeme intezivno priča da je otpisan i da klub ne želi s njim produljiti vjernost.

Lampard je s dva pogotka okrenuo startnu prednost Evertona na ovoj utakmici, budući je domaćin vodio 1-0 pogotkom Stevena Pienaara još u 2. minuti. Najbolje je Južnoafrikanac reagirao nakon udarca Anichebea i odbijene lopte.

Utakmica je do kraja bila otvorena sa dosta šansi na obje strane, no na kraju su presudili pogoci Lamparda: prvi koji je zabio nakon asistencije Ramiresa, te drugi kada se najbolje snašao u "fliper-igri" u suparničkom šesnaestercu.

Chelsea se opet približio Manchester Cityju na četiri boda. Recimo da se na ovom ogledu povrijedio i prvi golman Chelseaja, Petr Čech, koji je zbog povrede skočnog zgloba ostao u svlačionici na poluvremenu.

Posljednju utakmicu kola će kasnije odigrati Queens Park Rangers i Liverpool.