Premiership
5

Chelsea prepustio vrh Manchester Unitedu

Nogometaši Fulhama i Evertona podijelili su bodove u sklopu 10. kola engleske Premierlige na stadionu Craven Cottagea. Nakon što su obje ekipe osjetile kako je to voditi, susret je završio 2-2.

Fulham je poveo nakon svega sedam minuta igre i to vrlo sretno i spretno. Bryan Ruiz tukao je izravno prema golu iz slobodnog udarca, a lopta je nakon stative pogodila Tima Howarda i završila u mreži Evertona.

Do izjednačenja se trebalo čekati sve do 55. minute i gola Marouanea Fellainija. Asistent kod istog bio mu je belgijski sunarodnjak Kevin Mirallas, koji je ubacio loptu s desne strane, a na prvoj stativi ju je dočekao spomenuti Fellaini.

Isti je igrač 18 minuta prije kraja utakmice doveo Everton u vodstvo sjajnim pogotkom. Belgijanac je dugu loptu Phila Jagielke smirio najprije ramenom, pa prsima, a potom ju smjestio u donji kut golmana Schwarzera.

Ipak, u 90. minuti Fulham je zabio za 2-2. Strijelac je bio Steve Sidwell.

Do danas vodeći Chelsea "kiksao" je kod velškog Swanseaja odigravši 1-1, čime je prepustio vodeće mjesto na tabeli Manchester Unitedu, koji je pak, podsjetimo ranije, s 2-1 bio bolji od Arsenala.

Povela je ekipa Roberta Di Mattea u 61. minuti preko Victora Mosesa, a izjednačenje je stiglo dvije minute prije isteka 90. preko Pabla Hernandeza.

Od ostalih rezultata izdvojimo domaći poraz Tottenhama od slabašnog Wigana (1-0). Ben Watson je bio strijelac u 56. minuti nakon što je golman Brad Friedel završio u vlastitoj mreži, pa mu samim time nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Tottenham je izgubio i drugu domaću utakmicu u nizu u Premierligi što mu se dogodilo po prvi put nakon rujna 2008. godine.

Premierliga, 10. kolo:

Swansea - Chelsea 1-1 (Pablo Hernandez 88 / Moses) Tottenham - Wigan 0-1 (Watson 56) Fulham - Everton 2-2 (Howard 7-ag, Sidwell 90 / Fellaini 55, 72) Sunderland - Aston Villa 0-1 (Agbonlahor 57) Norwich - Stoke City 1-0 (Johnson 44)

1.  Man Utd 	10 	8 	0 	2 	26-14 24

2.  Chelsea 	10 	7 	2 	1 	22-10 	23

3.  Man City 	9 	6 	3 	0 	18-9 	21

4.  Everton 	10 	4 	5 	1 	19-13 	17

5.  Tottenham 	10 	5 	2 	3 	17-14 17

6.  Arsenal 	10 	4 	3 	3 	15-8 15

7.  Fulham 	10 	4 	3 	3 	21-16 15

8.  W.B.A. 	9 	4 	2 	3 	13-11 	14