Džeko ušao u 85. minuti
0

VIDEO / Lampard iz penala nanio prvi poraz Cityju

Piše: N. J.
Ekipa Chelseaja nanijela je na svom terenu prvi poraz Manchester Cityju u okviru 15. kola Premiershipa.

Za tim Roberta Mancinija sve je sjajno krenulo, jer je Mario Balotelli zatresao mrežu domaćina već u 2. minuti. Asistirao mu je Aguero. No, Meireles je stvari vratio na početak pogodivši mrežu Cityja u 34. minuti. Rezultatom 1:1 završen je prvi dio susreta.

U nastavku je igrač gostiju Clichy u samo 11 minuta zaradio dva žuta kartona te je morao pod tuš u 58. minuti. To je dalo krila ekipi domaćina pa su prednost uspjeli krunisati pred kraj meča. Pobjedu im je s bijele tačke u 82. minuti donio Lampard. Naš reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 85. minuti umjesto Lescotta.

Uprkos porazu City je zadržao prvu poziciju u Premiershipu i dva boda prednosti nad gradskim rivalom Unitedom koji je na drugom mjestu. Chelsea se pobjedom probio na treće mjesto ispred Tottenhama koji ima isti broj bodova (31).

Chelsea.vs.Man.City-0-1-Balotelli by ElKoyoteAllGoalsPL
Chelsea.vs.Man.City-1-1-Meireles by ElKoyoteAllGoalsPL

Rezultati susreta 15. kola engleske nogometne Premier lige:

subota: Arsenal - Everton 1:0 Bolton - Aston Villa 1:2 Liverpool - Queens Park Rangers 1:0 Manchester United - Wolverhampton 4:1 Norwich - Newcastle 4:2 Swansea - Fulham 2:0 West Bromwich - Wigan 1:2

nedjelja: Sunderland - Blackburn 2:1

Stoke - Tottenham 2:1

ponedjeljak: Chelsea - Manchester City 2:1

1. Manchester City 15 12 2 1 49:15 38
  2. Manchester United 15 11 3 1 35:14 36
  3. Chelsea 15 10 1 4 33:18 31
  4. Tottenham 14 10 1 3 30:18 31
  1. Arsenal 15 9 2 4 31:23 29